Az előadók betűket tartanak a következő szövegben: “Köszönöm minden paralimpikonnak!” szeptember 5 -én, a tokiói Nemzeti Stadionban a paralimpia záróünnepségén.

Az Egyesült Államok, Japán és Franciaország zászlóvivői lépnek be a stadionba a záróünnepség során.

A záróünnepségen táncosok lépnek fel.

A záróünnepségen művészek lépnek fel.

A sportolók fényképeket készítenek, miközben tűzijáték világítja meg az eget a Nemzeti Stadion felett a záróünnepség alatt.

A résztvevők árnyai láthatók a pályán a záróünnepség során.

A német Johannes Floors ünnepel, miután szeptember 3-án, pénteken aranyat nyert 400 méteres versenyen.

A nagy -britanniai Lee Manning passzolja a labdát, amikor csapattársával, Gregg Warburtonnal ütközik a Japán elleni tolószékes kosárlabda -mérkőzésen szeptember 3 -án.

Az argentin Florencia Belen Romero szeptember 3 -án lökésben versenyez.

Az úszók hátfutásra készülnek szeptember 2 -án, csütörtökön.

A baloldali thaiföldi Khwansuda Phuangkitcha szeptember 2 -án egy taekwondo mérkőzésen versenyez az azerbajdzsáni Royala Fataliyeva ellen.

A holland kerekesszékes kosarasok ünnepelnek, miután szeptember 2 -án legyőzték Németországot az elődöntőben.

A kerékpárosok szeptember 2 -án versenyeznek a japán Oyama -i Fuji nemzetközi gyorsasági pályán.

A japán Shingo Kunieda lövésért nyúl a kerekesszékes tenisz elődöntőjén szeptember 2 -án. Legyőzte a brit Gordon Reidet.

Oksana Masters amerikai kerékpáros ünnepel, miután szerzett aranyat egy országúti versenyen szeptember 1 -én, szerdán.

Az ausztrál Dylan Alcott segíti az önkénteseket a pálya szárításában szeptember 1 -i kerekesszékes teniszmeccse előtt.

A brazil Michel Gustavo Abraham de Deus augusztus 31 -én távolugrásban versenyez.

A brazil Thalita Simplício (balra) és a venezuelai Alejandra Paola Pérez López kalauzuk mellett versenyeznek augusztus 31-én, kedden, 100 méteres versenyen.

Az Egyesült Államok Ezra Frech versenyez a magasugrásban augusztus 31 -én.

Az orosz Viktoriia Lvova labdát szolgál fel a japán Momoko Ohtani elleni kerekesszékes teniszmeccsen augusztus 30 -án, hétfőn.

A kubai Guillermo Varona Gonzalez augusztus 30 -án versenyez a gerelydöntőben.

A svájci Marcel Hug egy 1500 méteres verseny elején készül, amelyet augusztus 30-án megnyert. Idén 800 méteren és 5000 méteren is aranyat nyert.

A mexikói Mónica Olivia Rodriguez és vezetője, Kevin Teodoro Aguilar Perez reagálnak, miután augusztus 30-án aranyat nyert egy 1500 méteres versenyen.

A brit játékosok ünnepelnek, miután legyőzték az Egyesült Államokat a kerekesszékes rögbi aranyérmes mérkőzésén, augusztus 29-én, vasárnap.

A japán Mami Tani augusztus 29 -én versenyez a triatlon kerékpáros szakaszán.

A bal oldalon élő amerikaiak, Eliana Mason és Amanda Dennis augusztus 29 -én, vasárnap Brazília elleni góllabda -mérkőzésen versenyeznek.

A sportolókat augusztus 29 -én egy triatlon során kisegítik a vízből.

A dél -afrikai Ntando Mahlangu távolugrásban versenyez, amelyet augusztus 28 -án, szombaton nyert meg.

A ruandai Carine Kwizera, a center reagál, miután labdát dobott az Egyesült Államok elleni üléses röplabda -mérkőzésen augusztus 28 -án.

Az orosz Alekszej Bychenok augusztus 27-én, pénteken 5000 méteres versenyen vesz részt.

A japán Kanami Furukawa érzelmes lesz, miután augusztus 27 -én asztaliteniszezett a hongkongi Wong Ting Ting felett.

A spanyol Xavier Porras távolugrásban versenyez augusztus 27 -én.

Az amerikai íjász, Matt Stutzman augusztus 27 -én versenyezve tartja lábával az íjat.

Az Egyesült Államokból és Németországból származó kerekesszékes kosárlabdázók augusztus 26 -án versenyeznek az előzetes fordulóban.

A nigériai erőemelő, Latifat Tijani augusztus 26 -án versenyez. Súlycsoportjában aranyat nyert.

Zheng Tao kínai úszó, center, augusztus 26-án versenyez 100 méteres gyorsúszásban.

Amarilla Veres magyar vívó reagál, miután augusztus 26 -án aranyat nyert az epee -ben.

A nagy -britanniai Sophie Wells díjlovagló versenyen indul augusztus 26 -án.

Dán sportolók ünnepelnek, miután augusztus 25 -én kerekesszékes rögbi -mérkőzésen verték Ausztráliát.

Natalie Sims amerikai úszó augusztus 25-én versenyez 400 méteres gyorsúszásban.

A kanadai Maryam Salehizadeh és Meghan Mahon augusztus 25 -én a látássérült sportolók számára tervezett csapatsportban, a céllabdában versenyez.

A magyar vívó, Eva Andrea Hajmasi, balra, és a kínai Bian Jing versenyeznek egy szablyás elődöntőben augusztus 25 -én. Bian tovább nyerte kategóriája aranyát.

Az egyiptomi Ibrahim Elhusseiny Hamadtou augusztus 25-én asztalitenisz-mérkőzést játszik.

A diákok augusztus 25 -én néznek kerekesszékes rögbi -mérkőzést Új -Zéland és az Egyesült Államok között.

Sevilay Ozturk török ​​úszó 200 méteres gyorsúszásban versenyez augusztus 25-én.

A német kerékpáros, Denise Schindler ünnepel, miután augusztus 25 -én üldözőversenyen bronzérmet szerzett.

A paralimpiai üstöt három japán sportoló világítja meg augusztus 24 -én, Tokióban. Az üstöt meggyújtó sportolók Karin Morisaki erőemelő, Yui Kamiji kerekesszékes teniszező és Shunsuke Uchida bocciajátékos voltak.

Morisaki, Kamiji és Uchida meggyújtják az üstöt a megnyitó ünnepségen.

Tűzijáték robban a Nemzeti Stadion felett a megnyitó ünnepségen.

A nyitóünnepségen szórakoztatók lépnek fel, amelyet a tokiói Nemzeti Stadionban tartottak.

Orosz sportolók vesznek részt a hagyományos felvonuláson a megnyitó ünnepségen. Az ilyen sportolók orosz sportolóit hivatalosan az Orosz Paralimpiai Bizottság tagjaiként ismerik el. Ennek oka, hogy 2019-ben a Doppingellenes Világügynökség doppingellenesség miatt megtiltotta Oroszországnak a nemzetközi sportversenyeket, beleértve az olimpiát is. Orosz sportolók 2022 decemberéig nem versenyezhetnek országuk neve, zászlaja és himnusza alatt.

A megnyitón a művészek lépnek fel.

A nyitóünnepségen a paralimpiai és a japán zászlót lobogtatják. A stadion legtöbb üres helye üres volt.

Az emberek fellépnek a megnyitó ünnepségen.

A spanyol paralimpiai csapat tagjai a megnyitó ünnepségen megállnak egy szelfire.

Andrew Parsons, a Nemzetközi Paralimpiai Bizottság elnöke integet, miután megérkezett a megnyitóra. A bal oldalon Naruhito japán császár látható.

Az egészségügyi dolgozók a megnyitó ünnepségen bemutatják a japán zászlót. A paralimpia Japán legrosszabb Covid-19 járványa közepette zajlik.

Az emberek képeket készítenek, miközben nézik, ahogy a tűzijáték megvilágítja az eget.