Sport

Ashleigh Barty könnyedén bekerül a wimbledoni elődöntőbe

A világ első helyezettje kevés energiát pazarolt el egy ragyogó kijelzőn, 6-1 6-3-ra nyert a Központi Bíróságon.

Ellenfele eközben pályafutása első Grand Slam negyeddöntőjében játszott, és csak a záró szakaszban sikerült beilleszkednie a meccsbe.

Barty alig több mint 20 perc alatt könnyedén vette a nyitó szettet, és a második szett elején megtörte az adogatást.

Mivel a meccs látszólag befejeződött, Tomljanovic megtörte Barty adogatását, hogy egy pillanat reményt adjon magának, de honfitársa gyorsan bezárta az ajtót, azonnal visszatört és kiszolgáltatta a győzelmet.

“Ajla (Tomljanovic) hihetetlen versenyző” – mondta Barty a győzelem utáni bírósági interjúja során.

“Sokat játszottam vele, gyakoroltam vele, minden ausztrál odahaza büszke rá, és (…) jó volt ma megosztani vele a bíróságot.

“Ez egy valóra vált álom. Tudom, hogy sokat hallasz erről, de ez az álmom, és nagyon hálás vagyok, hogy alkalmam nyílt megélni azt, amit szeretek csinálni, és ez a délután sem volt más.”

Ashleigh Barty kedden bejutott a wimbledoni elődöntőbe.

Barty arra pályázik, hogy az első női egyes bajnok legyen Wimbledonban, mióta Evonne Goolagong 1980-ban győzött, és annak ellenére, hogy sérüléssel kilépett a múlt havi francia nyílt nyílt teniszbajnokságból, jó helyzetben van ebben az évben.

A 25 éves fiatalember egyetlen nagy slam címe 2019-ben a Roland Garroson lett, de mivel a sportág nagy nevei már nem maradtak a sorsoláson, az idei Wimbledon ugyanolyan jó esélynek tűnik, mint valaha.

Barty Angelique Kerberrel találkozik a négyes döntőben, miután a német kedden korábban 6-2 6-3-ra kényelmesen verte Karolina Muchovát.

“Szeretem ezt a mérkőzést. Tudja, hogyan járja körül ezt a pályát, és tudom, hogy jól kell játszanom, hogy esélyt adjak magamnak azon a meccsen” – tette hozzá Barty.

Közben kedden Aryna Sabalenka legyőzte Ons Jabeur-t, hogy bejusson az első nagy slam elődöntőjébe. Jabeur lett az első arab nő, aki bejutott a negyeddöntőbe Wimbledonban, de elmaradt attól, hogy még több történelmet írjon, miután Sabalenka 6-4-re 6-3-ra legyőzte.

Sabalenka most Karolína Pliskovával néz szembe a döntőbe jutásért, miután a cseh Viktorija Golubic láttán Wimbledonban is bejutott leánydöntőjébe.