Sport

Emma Raducanu álomfutása Wimbledonban, amikor visszavonul „légzési nehézségekkel”

A 18 éves lány – aki az első életében játszott grand slam – elvesztette az első szettet, és a másodikban 0-3-s hátrányt szenvedett Ajla Tomljanovic ellen, amikor edzőt hívott.

A második sorozat során gyakran a gyomra felé hajolt, és kényelmetlenség jeleit mutatta.

Az első edzőt nem sokkal később egy második követte, az egyik úgy tűnt, hogy hallgatja a légzését, amikor az Court One-on ült.

Miután elhagyta a bíróságot további kezelés céljából, percekkel később bejelentették, hogy Raducanu nem tér vissza. Wimbledon később megerősített visszavonult a meccséből, miután “légzési nehézségeket” szenvedett.
Miután továbbjutott az első karrierjének grand slam negyeddöntőjébe, ahol honfitársával találkozik Ashleigh Barty, Tomljanovic elismerte, hogy “sajnálja” Raducanu-t.
“Igazából nagyon meg vagyok döbbenve” – ​​mondta a 28 éves Tomljanovic mondott. “Nyilvánvalóan keserű-édes.

“Emmának nagyon fájni kell, ha úgy döntött, hogy visszavonul. Hihetetlen otthon britként játszani, ezért nagyon sajnálom. Bárcsak befejezhettük volna. Ez a sport, előfordul. Én” nagyon jót kívánok neki. “

Raducanu orvosi időre megy bíróság elé Tomljanovic ellen.

Az út vége

Kiábrándító vége volt egy figyelemre méltó áttörési versenynek a fiatal brit játékos számára, aki a torna kezdete előtt 338. helyen állt.

Raducanu két legjobb 50 ellenfelet, Marketa Vondrousovát és Sorana Cirstea-t verte meg az utolsó 16 felé vezető úton, és igazi rajongói kedvenc lett nemcsak teniszképességeivel, hanem alázatos cselekedeteivel is, miután látták takarítani a saját szemétét második fordulójának győzelme után.

Raducanu és Tomljanovic késő estig voltak kénytelenek várni a negyedik forduló találkozójának megkezdésére az előttük álló Alex Zverev és Felix Auger-Aliassime öt szettes thrillere miatt.

A 75% -os közönség nyilvánvalóan Raducanu sarkában állt, és minden győztes pontot ujjongott, mint egy győztes.

Miután azonban néhány korai töréspontot nem sikerült átalakítani, Tomljanovic, a 75-ös világ megmutatta tapasztalatait, és az első szettet a Court One fedél alatt szerezte meg.

Raducanu visszavonulásakor határozottan irányította a második szettet, és a lehetőség, hogy a következő fordulóban szembeszálljon ausztrál társaival, Tomljanovicot izgatta.

“A körülmények miatt nem süllyedt el, hogy a negyedben vagyok” – mondta mondott. “De hogy Ash-t, két Aussiét játszom, és egyikünk biztosan elmegy a középiskolába – nagyon jó. Azt hiszem, mindenki odahaza nagyon boldog. Nagyon örülök, hogy Ash-t játszhatom. Nagyszerű meccs lesz.”
Tomljanovic előszeretettel játszik Raducanu ellen.

Könnyítés

Roger Federer, a nyolcszoros wimbledoni bajnok, 18. alkalommal jutott be a hétfői nagydöntő nyolcaddöntőjébe, ezzel megnövelve saját versenyszámát.

A svájci viszonylag jól nézett ki a 23. kiemelt Lorenzo Sonego legyőzésében a negyedik fordulóban a Központi Bíróságon 7-5 6-4 6-2-re, ezzel növelve vezetését az összes idők listájának élén a legtöbb wimbledoni negyeddöntőben, megelőzve Jimmy Connors.

Federer ünnepli a győztes pontot Sonego ellen.
– Rendkívül boldog vagyok – mondta Federer mondott. “Ismét trükkös körülmények – belül és kívül – mindig veszélyes Lorenzóval szemben, de úgy éreztem, hogy az első szett után képes vagyok irányítani a dolgokat. Nagyszerű meccs volt, és nem tudtam jobban izgatott lenni, hogy nagy pillanat, és nagyon-nagyon boldog vagyok. ”

Federer vagy a második kiemelt Daniil Medvegyev, vagy a 14. kiemelt Hubert Hurkacz ellen lép fel a következő fordulóban.