Sport

Európa Liga döntő: A Villarreal drámai tizenegyespárbajban legyőzi a Manchester Unitedet, hogy megszerezze az első nagy európai trófeát

A hosszabbítás után 1-1-re beállt játékkal a United kapusa, David de Gea kihagyta a döntő büntetést, miután az összes korábbi 21 büntetőt megszerezték, többek között De Gea ellentétes száma, Gerónimo Rulli is.

A drámai következtetés a lengyelországi Gdanskban a Villarreal edzőjének, Unai Emerynek egy negyedik Európa Liga-kupát is átadott, miután 2014 és 2016 között három egymást követő címet nyert a Sevillával.

A United volt a finálé győztesének favoritja, aki második lett az idénybeli angol Premier Ligában, míg a Villarreal a hetedik lett a spanyol La Ligában.

De a Villarreal a játék során makacsul védett, kevés gólszerzési lehetőséggel ajándékozta meg a Unitedet.

Rulli kivédi de Gea büntetését - a lövöldözés 22. pontját.

Emery együttese szerezte meg a vezetést a félórás határon belül, amikor Gerard Moreno csatlakozott Dani Parejo szabadrúgásához – az első gól e két fél között, miután korábbi találkozásaik négy gól nélküli döntetlent hoztak.

Ez volt Moreno 30. gólja a szezonban, és a Villarreal vezetett a félidőben, bár a United a félidő vége előtt majdnem egyenlített, amikor Mason Greenwood átlövését a védő, Raúl Albiol és Rulli kezei közé terelték.

A United megszerezte az egyenlítést a második félidőben, amikor Edinson Cavani gyorsan reagált Paul Pogba szögletéről érkező blokkolt lövése nyomán Rulli mellé.

Annak ellenére, hogy a második félidőben több lehetőséget élvezett, a United nem tudta megszerezni a vezetést, és a játék egy eseménytelen hosszabbítás után büntetőkhöz ment.

A tizenegyespárbaj azonban drámát adott.

A csapatok végig talpig jártak, mire De Gea büntetőjét Rulli kivédte, 1-1 (11-10) győzelmet aratva a Villarrealnak.

Az elmúlt nyolc versenyben ez volt a hatodik alkalom, hogy egy spanyol fél megnyerte az Európa Ligát, az európai futball másodosztályú versenyét.

A Bajnokok Ligája döntő a szombati portugáliai Portóban kerül megrendezésre a Manchester City és a Chelsea között.