Sport

Leylah Fernandez legyőzi Elina Svitolinát, és bejut a US Open elődöntőjébe

A 19 éves lány, aki hétfőn ünnepelte születésnapját, 6-3 3-6 7-6-ra legyőzte az ötödik helyen kiemelt ukrán urat, és 2005-ben Maria Sharapova óta a legfiatalabb US Open elődöntős lett.

A Svitolina elleni győzelem egy újabb toll a sapkában Fernandez számára ebben a hihetetlen futásban, a kanadai már a regnáló bajnok Naomi Osaka és a 2016 -os győztes Angelique Kerber küldte.

“A mai mérkőzés határozottan az egyik legnehezebb volt, nemcsak tenisz szempontból, hanem mentálisan és érzelmileg is”-mondta Fernandez újságíróknak.

“Svitolina nagyszerű játékos, nagyszerű harcos. Örültem, hogy az első szettben küzdhettem. A második szettben megnövelte a szintjét, és sajnos elkövettem néhány hibát a kulcsfontosságú pillanatokban.

“Örülök, hogy sikerült felépülnöm a harmadik szettben. A döntetlen megszakító is. Kicsit szerencsés ötösnél, de minden szerencsét vállalok. a célvonalat. “

Fernandez rajongói kedvencévé vált a Flushing Meadows -on futása során, és a szurkolók Arthur Ashe -ben ismét hallhatóan kerültek mögé.

Leylah Fernandez ünnepli a US Open elődöntőbe jutását.

A fiatal figyelemre méltó magatartást tanúsított valaki számára, aki ennyire tapasztalatlan volt a feszült mérkőzésen, és a döntő döntetlenben megnyerte az utolsó két pontot – amelyek közül az első egy kissé véletlenszerű hálózsinór volt.

Amikor visszaért az öltözőbe, Fernandez először azt mondta, hogy felhívja az apját.

“Őszintén elmondta, hogy ezzel a gyufával átmentem a pokolba” – nevetett a lány.

“De nagyon örül nekem. Örül, hogy küzdhettem minden pontért, megérdemeltem ezt a győzelmet. Csak dolgozz tovább, élvezd ezt a győzelmet még ma, és holnap visszamegyünk dolgozni.”

Kanadai férfiak is történelmet írnak a Flushing Meadows -on

A kanadai Felix Auger-Aliassime és a spanyol Carlos Alcaraz találkozik a hálónál.

Carlos Alcaraz tinédzsertársa futamának azonban a US Openen hirtelen véget vetett a spanyol, aki kénytelen volt visszavonulni sérülten a Felix Auger-Aliassime elleni negyeddöntőből.

Alcaraz a meccs után azt mondta, hogy a helyes adductorja kényszerítette korai visszavonulását az izgalmasnak ígérkező ígéretnek ígérkező összecsapásból a tenisz két legjobban emelkedő tehetsége között.

Auger-Aliassime 6-3 3-1-re vezetett, amikor Alcaraz visszalépett, és ő lesz az első férfi játékos, aki a 2000-es években született, és eljutott a Grand Slam elődöntőjébe.

Mindössze 21 évesen ő lesz az első kanadai férfi játékos a történelemben, aki elérte a US Open elődöntőjét.