Sport

Marcus Rashford “legalább 70 faji rágalmazást” kapott a közösségi médiában a Manchester United Európa Liga-vereségét követően a Villarreal ellen

A spanyol Villarreal megszerezte első nagy európai trófeáját a lengyelországi Gdanskban, ezzel maratoni tizenegyespárbajt nyert Manchester United David De Gea kapusnak hiányzott a döntő büntetés, miután az összes korábbi 21 büntetőt megszerezték.

Az angol válogatott Rashford a meccs után tweetelt, hogy közösségi fiókodban a faji visszaélések voltak a középpontjában.

“Eddig legalább 70 faji rágalmazás számolt be a társadalmi számláimon” – mondta a 23 éves fiatalember mondott. “Azoknak, akik azon dolgoznak, hogy rosszabbul érezzem magam, mint már, szerencsét próbálok.”
Egy későbbi tweetben Rashford mondott egy fiók, amely “majom emojik hegyét” küldte neki, “nyitott profilú matematikatanár” volt.

“Gyermekeket tanít !! És tudja, hogy következmény nélkül szabadon faji módon bántalmazhat …”

A Manchester United a Twitteren tudatta, hogy tisztában van azzal, hogy néhány játékosa rasszista visszaélésnek volt kitéve.

“Az UEL döntőjét követően játékosainkat gyalázatos rasszista visszaéléseknek vetették alá” mondott. “Ha bármilyen visszaélést vagy megkülönböztetést észlel, cselekedjen és jelezze.”

Az angol futball számos játékosa, köztük Rashford több csapattársa is az utóbbi hónapokban online diszkriminációval küzdött.

Rashford irányítja a labdát az Európa Liga döntője alatt.

Februárban a rasszista szimbólumokat Anthony Martial egy Instagram-bejegyzés alatt hagyta, miután a United 1–1-es döntetlent játszott West Bromwich Albionnal.

A Premier League az angol labdarúgás többi részével egyeztetve április 30. és május 3. között közösségi média bojkottot tartott, hogy felhívja a figyelmet a játékosok elleni faji visszaélésre.

A szerdai döntőben a Villarreal volt az, aki a félórás határon belül megszerezte a vezetést, amikor Gerard Moreno csatlakozott Dani Parejo szabadrúgásához – az első gól e két fél között, miután korábbi találkozásaik során négy gól nélküli döntetlen született.

Ez volt Moreno 30. gólja a szezonban, és a Villarreal vezetett a félidőben. A United megszerezte az egyenlítést a második félidőben, amikor Edinson Cavani gyorsan reagált Paul Pogba szögletéről érkező blokkolt lövésével, amikor Gerónimo Rulli mellé tolta a labdát.

Annak ellenére, hogy a második félidőben több lehetőséget élvezett, a United nem tudta megszerezni a vezetést, és a játék egy eseménytelen hosszabbítás után büntetőkhöz ment.

Rashford megszerzi a United negyedik büntetését az UEFA Európa Liga döntője során elért tizenegyesben.

A tizenegyespárbaj azonban drámát adott.

A csapatok végig talpig jártak, mire De Gea büntetőjét Rulli kivédte, 1-1 (11-10) győzelmet aratva a Villarrealnak.

Az elmúlt nyolc versenyben ez volt a hatodik alkalom, hogy egy spanyol fél megnyerte az Európa Ligát, az európai futball másodosztályú versenyét.