Sport

Matteo Berrettini megverte Hubert Hurkaczt, aki első olasz emberként jutott be egy wimbledoni döntőbe

Az olasz lengyel ellenfelét – aki korábban soha nem jutott túl a nagycsapás harmadik fordulóján – 6-3 6-0 6-7 6-4-re verte egy két és fél óránál hosszabb mérkőzésen.

Berrrettini és Hurkacz egyaránt bejutott a pénteki elődöntőbe abban a reményben, hogy országukból az első férfiak kerülnek be az All England Club döntőjébe.

Berrettini – aki a második Grand Slam elődöntőjében szerepel – jobban kezelte az alkalmat a két játékos közül.

A meccs úgy nézett ki, mintha meszelté válna, amikor Berrettini alig több mint 20 perc alatt megnyerte a második szerelmes szettet, de Hurkacz a harmadikban jól összeszedte magát, hogy a meccsből igazi verseny legyen.

Végül ez nem volt elég, mivel Berrettini ismét növelte szintjét, hogy megszerezze a negyedik szettet, és lefoglalja helyét karrierje első nagy slam döntőjében.

“Köszönöm, nincs szavam” – mondta Berrettini a meccs után. “Tényleg … Pár órára van szükségem ahhoz, hogy megértsem, mi történt. Remek mérkőzést játszottam, élveztem a tömeget, ott van a családom és az egész csapat. Azt hiszem, erről soha nem is álmodtam, mert túl sok volt egy álomhoz . Olyan boldog vagyok.

“A harmadik szett után úgy éreztem, megérdemeltem volna megnyerni, de elvesztettem. Azt mondtam:” Nem számít “, éreztem az erősebb játékost, és ezt mondtam magamnak, és végül ez megtérült.

“Eddig életem legjobb tenisznapja, de remélhetőleg a vasárnap még jobb lesz. Olyan hidegrázást érzek, de csinálom, ezért el kell hinnem.”

Nincsenek idegek

Hubert Hurkacz nem tudott visszajönni két sorozatból.

Az első szett egyenletesen kezdődött, és biztosan nem volt jele annak, hogy az egyik játékos uralma eljövendőben legyen.

Hurkacznak csak a második szervációs játékában sikerült nagyszerűen tartania 0–40-es hátrányból, és akkor úgy érezte, hogy ez egy jelentős pillanat lehet.

Hurkacz azonban két szervizmeccs után később megszakadt, Berrettini lenyűgöző előkézzel pontozta a szünetet a menet közben, miközben üldözte ellenfele törését, amely bizonyára a torna egyik lövése volt.

Berrettini megnyerte az összes hátralévő meccset a szettben, és Hurkacz, hihetetlen módon, csaknem egy órán keresztül nem nyert újabbat.

Legyen szó Berrettini szintemelkedéséről vagy Hurkacz-ról, aki az alkalom nyomása alatt küzdött – nagy valószínűséggel a kettő kombinációjával – a második szett egy szempillantás alatt véget ért.

Amikor Berrettini 5: 0-ra vezetett, ez azt jelentette, hogy egymás után kilenc mérkőzést nyert meg, és ezt az elődöntőt annak a veszélye fenyegette, hogy gyorsabban megússza Hurkacztól, mint Berrettini egyik ropogtatását.

A tömeg kétségbeesetten próbálta felemelni Hurkaczt, vadul szurkolt, amikor csak nyert egy pontot. Megpróbálta magát is felemelni, finoman összeszorítva az öklét, amikor csak megmutatta a készség rövid villanásait, amelyek elhozták a bajnokság ezen szakaszához.

Matteo Berrettini adogatása időnként megállíthatatlan volt a pénteki elődöntőben.

Ennek ellenére a második szettben egyetlen meccset sem tudott megnyerni, mivel Berrettini 2-0-s előnnyel rohamozott.

Az esélyek most erősen egymásra kerültek Hurkacz ellen, aki csak egyszer tért vissza két szettből, hogy karrierje során öt szett legjobb meccsét nyerje.

A Középső Bíróság tömegének szerencséjére a harmadik szett lényegesen versenyképesebb volt, mint a második. Amikor Hurkacz megnyerte első szervizjátékát, amely 1–1-re állította a harmadikat, az 11 egyenes játékot szakított meg Berrettini számára, és hatalmas elismerést ütött ki a 15 000 fős tömegből.

Hatalmas elismerés illeti Hurkaczt a harmadik szettben elért javulásáért – minden bizonnyal a jobb játékosok hervadtak a múltban, amikor ilyen eredménytáblával szembesültek -, és mire az döntetlenre állt, megérezte, hogy a lendület hirtelen lendült. a lengyel felé.

Berrettini akkor kezdte mutatni a csalódás első jeleit, amikor Hurkacz egy gyenge lebenyes kísérlet után eltalált egy rezsi győztest, értetlenkedve kezét nyújtva a boxa felé.

Hurkacz 4–0-s vezetést nyitott a döntetlenben, és kényelmesen látta 7–3-ra, miközben hirtelen a verseny eddigi legjobb teniszét játszotta.

Ez a lendület azonban nem terjedt át a negyedik szettbe, mivel Berrettini – aki taktikai fürdőszobai szünetet tartott a harmadik végén – megtörte Hurkaczt a nyitó szervizmeccsén.

Hubert Hurkacz jól gyűlt össze, hogy megnyerje a harmadikat.

Innentől kezdve Hurkacz soha nem úgy nézett ki, mint aki szintet ér.

Mikor kiszállt a mérkőzés szolgálatára, Berrettini erőt merített volna abból a tudatból, hogy az idei eddigi 157 szervizjátékából hihetetlenül 150-et nyert meg. A 158. még biztosan a legidegesebb lenne, nem utolsósorban azután, hogy Berrettini a meccs első pontján eltalálta a meccs első kettős hibáját.

Ez azonban nem bizonyult másnak, mint egy kisebb csúsztatásnak, mivel az olasz ismét célját találta, hogy végre túljutjon szemcsés ellenfelén.

Az olasz most Novak Djokovicot vagy Denis Shapovalovot játszik, akik később pénteken lépnek pályára, a vasárnapi díszdöntőben.