Sport

Megha Ganne: A 17 éves középiskolás korosztálynak emlékezetes napja van a US Openen

Amikor ez megtörtént, Megha Ganne még csak gyerek volt.

Gyorsan előre 2021-ig, és Ganne – egy 17 éves középiskolás junior – ugyanezt a bravúrt húzta le az Olimpiai Klub tópályáján, és egy négy alatt 67 az őrnagy 2021-es kiadásának első napja után.

A kanyargós, erdővel szegélyezett hajóutakról, apró zöldekről és sűrű érdességről ismert pálya nehéz eligazodni.

De Ganne-nak sikerült lenyűgöző dobással egyensúlyba hoznia a könyörtelen hűvös, nedves és ködös körülményeket, valamint 6 361 yardot, és a hátsó kilenc hátsó hátsó madárkái lehetővé tették számára, hogy egyedül megszerezze a vezetést.

A 18. lyuknál azonban lövése egy zöld bunkerben landolt, és Ganne futóművel végzett, hogy a napot az angol Mel Reiddel közösen fejezze be.

Ez a első év hogy a San Francisco-i tópálya női szakot rendezett, de rengeteg legfelsőbb szintű versenytörténettel rendelkezik a férfiak játékában, nevezetesen öt US Open-tornának.

Nagy tétért játszik

A New Jersey-i Ganne ranglistán szerepel harmadik a Rolex AJGA ranglistán és 71. az Amatőr golfranglistán (WAGR) és már forma abban, hogy megtartsa az idegét, amikor magas téten játszik.

Négyszeres döntős a Drive, Chip and Putt Országos Bajnokságon, és idén áprilisban az Augusta Nemzeti Női Amatőrben versenyzett. 2019-ben bejutott az amerikai női amatőr elődöntőjébe a Mississippiben található Old Waverly golfklubban.

2020-ban, miután az amerikai női amatőrben lépett pályára a meccsen, az ötödik helyezéssel zárta az évet az AJGA lánybajnokságon, a Rolex bajnok bajnokságon és a Dixie amatőr versenyen.

Megha Ganne versenyez a Drive, Chip and Putt bajnokságban Augusta Nationalban, 2019 áprilisában.
Utáni fordulóban sajtótájékoztató, Ganne beismerte, hogy az első benyomás a terpeszkedő pályáról kissé megdobta.

“Elég rémisztő volt először látni, de bejutottam néhány körbe, és egy kis bizalmat szereztem” – tette hozzá Ganne, aki 2022-ben tervezi a Stanfordi Egyetemre járást.

Körét követően az LPGA tweetelt: “Micsoda műsor az amatőr Megha Ganne-tól.”

Miután 15 éves korában először játszott 2019-ben Charlestonban a US Open tornán, Ganne másodszor is képes volt letörölni az idegeit.

“Azt hiszem, az első alkalom senkit idegenkedő, és találkozik a bálványaival, és először áll a színpadon” – magyarázta.

“De másodszor, még a gyakorló körökben sem voltam annyira ideges. Úgy éreztem, hogy idejöhetek, és csak játszhatom a játékomat, ahelyett, hogy mindent áztatnék.”

Csatlakozás a tetején

Azon a napon, amikor a legtöbb játékos a par törésért küzdött, az angol Reid öt birdie-t biztosított, és csak egy bugyijuk volt.

“Nem gondoltam, hogy ez a pontszám őszintén odakint van” – mondta Reid. “Nagyon jó játéktervem volt. Valószínűleg ez a legjobb, amit egy tornára vezettem.”

A világ 33. sz, aki megszerezte első LPGA Tour címét tavaly októberben, a négyszeres férfi főgyőztes Brooks Koepkának is beszámította tanácsát.

“Adott nekem néhány dolgot, amelyet őrnagy követ, ezért nyilvánvalóan értékelje a segítségét” – mondta. “Amit mondott nekem, azt gondoltam, felbecsülhetetlen, őszintén szólva, és ez egy kicsit más megközelítésre késztetett. Ezért érzem úgy, hogy a legjobban felkészültem.”

Catherine Lacoste továbbra is az csak amatőr megnyerte az US Women’s Open-et, 1967-ben megszerezte a Harton S. Semple Trophy-t.

Ganne pénteken folytatja a győzelmet egy csoportban a hongkongi Tiffany Chan és a finn Matilda Castren mellett.