Sport

NBA: Bucks a döntőig jut, Phoenix, miután becsapta Hawks-ot

Annak ellenére, hogy második sima meccset kellett játszani sérülés nélkül Giannis Antetokounmpo, a Bucks megszerezte a jogot a nyugati bajnok párbajozására Phoenix Suns a hét legjobbja között, amely kedden megdől Arizonában.

A nyugati 51–21-es rekord felé tartva, amely öt meccsel jobb volt, mint a milwaukee-i keleti 46–26, a Suns az alapszakaszban elsöpört egy pár thrillert a Bucks-tól, februárban 125–124-re nyert otthon. 10 és 128-127 hosszabbításban a Milwaukee-ban április 19-én.

Annak köszönhetően, hogy az alapszakaszban jobb eredményeket ért el, a Sun-ok hazai pályaelőnybe kerülnek a sorozatban. Phoenixet nyugaton a második, a milwaukee-t keleten a harmadik helyezte el.

A csapatok korábban már egyszer találkoztak a rájátszásban, akkor, amikor a Bucks egy nyugati konferencia-klub volt. A hatodik helyen kiemelt Milwaukee 2–0-ra felborította a harmadik kiemelt Phoenix-et abban az 1978-as első fordulóban, a legjobbak közül a háromban.

Győzelemre van szükségük az életben maradáshoz, a Hawks csillagvédőt kapott Trae Young vissza a 6. játékhoz a Bucks ellen. De nem számított.

Nem szerepelt a játékban, összesen 4-re 17 ellenében és 0-6 ellen 3-pontosra lőtt, 14 pontig, és magasan eldöntő kilenc gólpasszig.

A Milwaukee nem hagyott kétséget afelől, hogy Middleton 32 pontját és Holiday 27 pontját megnyerte a második egyenes győzelem után, miután a Hawks összegyűjtötte a 2-2-es sorozatot.

A Milwaukee Bucks Jrue Holiday 21. sz. A labdát az Atlanta Hawks elleni meccsen adja át a 2021. évi NBA-rájátszás keleti konferencia-döntőjének 6. meccse során, 2021. július 3-án, a State Farm Arénában, Atlantában, Georgia államban.

Ahogy az első negyedévben tették, amikor 15–4-es előnyhöz jutottak, a Bucks a harmadik periódus elején egy spurtot alkalmazott egy kétszámjegyű előny megszerzéséhez. Middleton elvégezte az összes gólt.

Miután Clint Capela a második félidő első percében 47-45-n belül megszerezte a Hawks csapatát, Middleton vette át az irányítást, egymás után következő hárompontosokat és kétpontosokat eltalálva, amelyek hárompontos játékot jelentettek a személyes 13 pontos futáshoz, és 15 pontos előny.

Nem végzett. Az All-Star támadója utána egy fiatal elrendezést követett egy újabb hárompontossal, ezzel 16 egyenes Milwaukee-pontot kapott, a Bucks pedig 63-47-es előnyt szerzett.

Mivel Holiday három saját hárompontosával bombázott, a negyed végére 91-72 volt az előny, a Bucks pedig nyári ruházatát csomagolta egy főnixi útra.

20-ra lefelé 9: 31-re, a Hawks kétségbeesést futott egy pár Cam Reddish hárompontos mögött, hogy elérje a 107-101-et 3:23-mal.

Ám Holiday 18 másodperccel később megtorpanással elakasztotta a rangadót, Middleton bedobott pár szabaddobást, és a Hawks ezután soha nem jutott közelebb hétnél.

Brook Lopez (13), Pat Connaughton (13), Bobby Portis (12) és Jeff Teague (11) szintén kettős számokat ért el a Bucks csapatában, akik 46,1 százalékkal 41,3 százalékra rúgták a Hawks csapatát.

Reddish 21 és Bogdan Bogdanovic 20 pontot szerzett a Hawks megmérkőzésére, akik Atlantába költözése óta soha nem jutottak be az NBA döntőjébe.

John Collins 13 pontos, 11 lepattanós dupla duplával rendelkezett az Atlanta csapatában, míg Capela 14, Danilo Gallinari pedig 13.

A Bucks az első félidőben soha nem maradt le, miután megszerezte a meccs első 19 pontjának 15-öt. A 11 pontos előny volt a legnagyobb az első 24 percben, amely a Milwaukee 47-43-as vezetésével zárult.