Sport

NBA döntők: A Suns legyőzi Giannis Antetokounmpo 42-esét, megragadja a 2-0-s vezetést

Devin Booker csapata hét idénybeli franchise-rekordja szerint 20 hárompontos találatot ért el, miközben 31 pontot szerzett, a Suns pedig 2–0-ra emelkedett az NBA döntőjében, a vendég Milwaukee Bucks elleni 118–108-as győzelemmel.

A Suns legyőzte a rájátszás pályafutása legjobbjának számító 42 pontos Antetokounmpo teljesítményét.

53 éves történelme során az első NBA-címet megszerezve a Suns trófeavadászatra indul az úton, amikor a helyszín átmegy Milwaukee-ba a 3. és 4. játékra vasárnap és szerdán.

Jae Crowder, a napok támadója nem vesztegette az idejét a 2. játék után, kijelentve, hogy társával és társaival már van játékterve a wisconsini versenyekre.

“0-0. Harc” – mondta. “Ezek a srácok kemény csapat. Nyilvánvalóan nehéz környezetbe kerülünk, de a gondolkodásodnak csak 0: 0-nak kell lennie a következő meccsen. Nem nézhetsz túl messzire, ne nézz vissza. Csak a következő -játék mentalitás, és ezt hirdetjük. “

Az utószezonban 10 hazai meccsén elért nyolcadik győzelméért a Suns 11 pontos félidős előnyt szerzett, és az utolsó 24 perc alatt karnyújtásnyira tartotta a Bucks-ot.

A Bucks 8: 45-gyel játszott, és 5: 15-ös játékidővel hatot ért el, de a Sunsnak mindig volt válasza. Gyakran több válasz.

Legyen szó Deandre Ayton ütéséről a belső térről, Booker kívülről történő összekötéséről, Chris Paul segítéséről egy kulcskarikán, Crowder egy védekező lepattanó elkapásáról vagy Mikal Bridges visszarángatásáról a támadó végén, a Suns kiváló csapatmunkával használta fel Milwaukee egy- ember show.

“Giannis semmi sem okoz már meglepetést. Okkal” Freak “becenévvel rendelkezik” – mondta Pat Connaughton, a Bucks veteránja. “Időről időre kimerültségig futja, és ott hagyja, és csak ennyit kérdezhet. Ez az a srác, akivel együtt szeretnék játszani.”

Booker 30 pontos kiesése nyolcadik volt karrierje első utószezonjában. Minden sorozatban legalább egyszer elérte ezt a jelet.

Csütörtökön 12-ért 25-re lőtt a földről, köztük 7-12-re 3 pontból.

“Devin mindenkinek be akarja bizonyítani, hogy a bajnokság egyik legjobb játékosa, de nem csak statisztika, számok szempontjából. Nyeréssel akarja bizonyítani” – mondta Monty Williams, a Suns edzője. – És alkalma nyílik rá, hogy a nagy színpadon megcsinálja.

A Milwaukee Bucks támadója, Giannis Antetokounmpo szabálytalanságot lő a kosárlabda NBA-döntőjének 1. meccsének első felében a Phoenix Suns ellen, 2021. július 6-án, kedden Phoenixben.

Booker távolsági pontossága fertőző volt. Paul, Crowder és Bridges darabonként három hárompontost fúrt, mivel a Suns az NBA történetében csak a harmadik csapat lett, amely 20 vagy annál többet ért el a döntőben. A Cleveland Cavaliers egy 2017-es meccsen 24-et ért el, a Golden State Warriors pedig 20-at süllyesztett el egy 2019-es meccsen.

Csapatként a Suns 20-zal 40-re ment az ív túloldaláról, mélyről 60-27-re megelőzve a Bucksot.

“Van egy engedjen-repüljön mentalitásunk” – mondta Williams. “Nem hiszem, hogy van választási lehetőséged. Alkalmazkodnod kell a trendekhez és ahhoz, hogy mi lehet a csapatod sikeres. A srácaink dolgoznak rajta, és én mindig azt mondom nekik:” Ha a gyakorlatban dolgozol rajta, csináld a játékban. “

A Bridges 27 ponttal és Paul 23-mal végzett a Suns csapatánál, akik legyőzték 18 Bucks támadó lepattanóját és 23–14-es különbségét a szabaddobási kísérletekben, hogy megszerezzék harmadik 2–0-s előnyüket az utószezonban.

Crowder (11 pont, 10 lepattanó) és Ayton (10 pont, 11 lepattanó) öt Suns indulót ért el kétszámjegyű pontokkal.

Antetokounmpo, aki időt is talált egy játékigényes 12 lepattanóra, a 25. meccset naplózta, amelynek 40 vagy több pontja volt egy döntőbeli vereség miatt. LeBron James ötödször csinálta az előző szezonban.

Antetokounmpo épp második meccse óta bal oldali térdét nyújtja az Atlanta Hawks elleni keleti konferencia döntőjében, 42 pontjából 20-at kapott a harmadik negyedben és 30-at a második félidőben.

Ez azonban nem volt elég egy olyan csapat számára, amelyet 48,9 és 45,2 százalékon felülmúltak a mezőnyből.

A 42 pont eggyel több volt, mint a korábbi utószezoni csúcs, amelyet Antetokounmpo az első fordulóban állított fel 2019-ben Detroitban. A Bucks edzője, Mike Budenholzer azt várja tőle, hogy fejlődik Milwaukee-ban.

“Azt hiszem, megérti, és azt hiszem, jobban fog menni a 3. játékba – a kondicionálásába, mindenbe” – mondta Budenholzer. “Azt akarja, hogy keményen támaszkodjunk rá. Annyi felelősséget akar, amennyit csak tudunk neki adni, és ez része annak, ami nagyszerűvé teszi.”

A Holiday 17 pontot, Connaughton 14 és Khris Middleton 11 pontot gyűjtött a Bucks számára, akik az utószezonban otthon 7–1-re nyertek.

Miután az 1. meccs utolsó 40 percében soha nem volt vezetés, a Bucks csütörtök első felében akár kilencen is a csúcson volt, majd végül a Suns 3-pontos lövedékei közé temették el.

A Phoenixnek az első félidőben 11-e volt – megegyezett a kétpontosok számával. Crowder és Bridges egy-egy hármast ért el a második negyed utolsó 4: 39-es 15: 4-es futása során, amely a 41-es döntetlent 56-45-ös előnnyé változtatta.