Sport

Novak Djokovic kiadja a belkiáltást, miután felállította a French Open elődöntőjét Rafael Nadal ellen

A 19. grand slam címére pályázó szerb mélyre volt kénytelen ásni, hogy visszatartsa az újjáéledő Berrettinit, végül 6-3 6-2 6-7 (5) 7-5-re nyert.

A meccs formalitásnak tűnt Djokovic számára, aki végigfújta a nyitó két szettet, ám Berrettini a harmadikban gyűlt össze, hogy izgalmas következtetést hozzon a negyeddöntőig, aminek következtében az első számú világ drámai bukása után vágásokat szenvedett a kezén.

Mindkét játékosnak játék közbeni szünettel kellett megküzdenie a negyedik szett közepén, és a szurkolóknak el kellett menniük a párizsi 23:00 Covid-19 kijárási tilalomnak megfelelően.

A szurkolók egy csoportja ülve maradt és harsogta az utasításokat, mindkét játékost a pálya kiürítéséig kényszerítette a pályáról.

A zavaró tényezők ellenére a tüzes Djokovic kihasználta a harmadik meccspontot a negyedik szettben, vad szemmel teli ünnepeket indítva a boksza felé.

“Ebben a meccsben minden megvolt: zuhanások, tömeg, szünet” – mondta Djokovic az újságíróknak a meccs után. “Nagyon intenzív volt. Csak feszültségnek éreztem magam egész idő alatt, és hiányzott néhány esélyem, hogy hárommal végződjek.

“Nagyon szuper, nagyon stresszes volt folyamatosan nyomás alatt lenni […] a reakció végül csak az volt, hogy felszabadítottam azt a feszültséget, amely az egész mérkőzésen felgyülemlett. “

Novak Djokovic ünnepli, miután győzött Olaszország Matteo Berrettini ellen a French Openen.

Nadal következik

Djokovic most pénteken Rafael Nadallal néz szembe a döntőbe jutásért a Roland Garroson. A páros karrierje során intenzív rivalizálást élvezett, Djokovic 29-28-ra vezetett.

Nadal azonban agyagban domináns, és tavaly októberben elnyerte 13. francia nyílt bajnoki címét azzal, hogy Djokovicot megdöntötte a döntőben.

“Nem olyan, mint bármely más meccs. Nézzünk szembe, ez a legnagyobb kihívás, hogy ezen a pályán agyagon játszhatunk Nadal ellen. Ez nem lesz ennél nagyobb” – mondta Djokovic, miután megnyerte negyeddöntőjét.

“Van ilyen extra feszültség és elvárások. A hangulatok különbözőek, ha a pályán sétálunk vele. De ezért volt versengésünk történelmi szerintem ennek a sportnak.

“Bízom benne. Hiszem, hogy nyerhetek, különben nem lennék itt. Vegyünk egy nagy csatát.”