Sport

Roger Federer a negyeddöntőben kiütötte Wimbledont Hubert Hurkacz részéről

Ez volt az első alkalom, hogy a 24 éves lengyel teniszcsillag bejutott a nyolcaddöntőbe, míg Federer a 18. volt.

Ha a nyolcszoros bajnok kilépése meglepetés volt, annak módja még inkább így volt – Hurkacz három szettben diadalmaskodott – 6-3 7-6 (7-4) 6-0.

A 39 éves Federer arra törekedett, hogy az Open korszakban a legrégebbi férfivá váljon, aki bejutott a wimbledoni elődöntőbe, ám annak a játékosnak az árnyékának tűnt, aki a Központi Bíróságot díszítette.

A svájci csillag 31 kényszerítetlen hibát követett el; Hurkacz mindössze 12 lett.

Hubert Hurkacz ünnepli, miután legyőzte Roger Federert, hogy bejusson a wimbledoni elődöntőbe.
Federer 2002 óta ez volt az első sorozatos vereség Wimbledonban, amikor Mario Ancic megverte az első körben.

Federer két térdműtéten esett át 2020-ban, és kedvenc füves pályáján a kilencedik wimbledoni címet vette célba.

Júniusban kivonult a Francia nyílt miután Dominik Koepfer ellen harmadik körös győzelmet aratott, hogy megvédje a térdét.

Federer szerdai veresége csak a tizennegyedik volt a 119 mérkőzésen Wimbledonban, és az első sorozatos veresége a füves pálya nagy slam-versenyén 2002 óta, egy évvel az első bajnoksága előtt.

“Észrevettem Roger hibáit, kínosan néző pontjait, és természetesen az utolsó szettet, természetesen 6: 0-ot” – mondta a BBC-nek Boris Becker, a wimbledoni háromszoros bajnok.

Ez lesz Hurkacz eddigi első nagy slam elődöntője, és ő csak a második lengyel ember, aki az utolsó négyben jutott Wimbledonba, miután Jerzy Janowicz megcsinálta 2013-ban.