Sport

Serena Williams kábította Elena Rybakinát a French Openen

Williams veresége azt jelenti, hogy folytatódik az a törekvés, hogy megegyezzen Margaret Court 24 nagy slam-rekordja.

Az amerikai, aki 6-3 7-5-re kikapott Rybakinától, 2016 óta nem jutott túl az agyagon a negyedik körön a Roland Garroson.

Most figyelmét Wimbledonra – az idény harmadik nagy slam -jára – fordítja, amelyet füvön játszanak és június 28-án kezdődik.

“Kicsit izgatott vagyok a felületváltás miatt, de történelmileg elég jól sikerült a füvön” – mondta Williams, aki hétszeres wimbledoni egyes bajnok.

“Az agyagon is elég jól sikerült. Csak nem ebben a szezonban.”

Serena Williams gratulál Kazahsztán Elena Rybakinának a francia nyílt teniszbajnokság női egyéni negyedik fordulójának végén.
Az orosz születésű Rybakina 2018-ban megváltoztatta nemzetiségét, hogy képviselje Kazahsztánt, és közben nagyobb támogatást kapott a Kazah Tenisz Szövetségtől, a WTA szerint.

A Williams elleni győzelme biztosította a 21 éves Rybakina továbbjutását az első nagy slam negyeddöntőjébe.

“Nagyon elégedett vagyok a meccsemmel, elképesztő volt” – mondta Rybakina, aki most Anastasia Pavlyuchenkovát játszik egy elődöntős helyért.

“Kicsi voltam, természetesen a tévében néztem a meccseit” – tette hozzá Rybakina, a Williams.

Amikor Williams 1999-ben megnyerte első nagy slam-címét a US Openen, Rybakina mindössze két hónapos volt.

“Nehéz elvárni bármit is, mert a tévében nézel, és ez teljesen más, amikor a bíróságra lépsz, és érzed a hatalmat és mindent” – mondta a világ 22. sz.

“Tudtam, hogy az adogatást nehéz lesz visszatérnem. Hatalmas, de készen álltam. Aztán néhány pont után kényelmesen éreztem magam, szóval semmi.”

Elena Rybakina visszaadja a labdát az amerikai Serena Williamsnek a női egyesek negyedik fordulójának mérkőzésén.
Korábban vasárnap, Roger Federer kilépett a francia nyílt teniszbajnokságból, mivel két, 2020-ban végzett művelet után térdét igyekezett megvédeni.

Federer a kilencedik wimbledoni bajnokságot célozza meg kedvenc füves pályáján a hónap végén.